V průběhu čtvrtka a pátku jsem absolvoval neformální setkání s
1) S balkánským zpravodajem ČRo Thomasem Kulidakisem. Probírali jsme evropskou politiku, převážně s ohledem na Balkán. Jakkoli nedošlo k formálnímu ovlivňování, konstatuji, že hodně respektuji hluboký vhled do tamní problematiky, který Thomas má, a který vychází z pobytu v primárně řeckém prostředí.
2) Michalem Feixem ze Seznamu. Schůzce byl přítomen můj asistent David Wagner. Bavili jsme se o svobodě Internetu, jmenovitě např. copyrightové směrnici, šíření reklamy nebo boji proti teroristickému obsahu on-line. Shodujeme se v obecném zjištění, že některé regulace dopadají selektivně na české / evropské firmy, zatímco jejich nečeští / mimoevropští konkurenti (Google, Facebook,...) náklady těchto opatření nenesou. Zároveň se shodujeme, že aktuální snahy tradičních stran o regulaci Internetu přenášejí pod různými vykonstruovanými záminkami řadu nákladů jiných podnikatelů na podnikatele podnikající na Internetu (typicky snahy o zavádění tzv. "daně z odkazu"). Probírali jsme i možné konkrétní kroky směřující k nápravě největších nespravedlností.
3) Michalem Bergem z českých a evropských Zelených. Probírali jsme aktuální situaci v našich stranách, na evropské scéně a možné výhledy na eurovolby a dění po nich. Závěru setkání byl přítomen Mikuláš Ferjenčík. Shodujeme se v obecném hodnocení situace, nicméně ze schůzky nevyplynuly žádné konkrétní společné kroky.
4) S novou estonskou velvyslankyní Evou-Mariou Liimets. Probírali jsme aktivity skupiny přátel v parlamentu, česko-estonské vztahy v kontextu dalších států střední a východní Evropy, digitalizaci a evropskou digitální politiku.
U většiny výše zmíněných schůzek jsme pili kávu nebo vodu, někdy jsem platil já, někdy druhý.
V průběhu minulého týdne jsem byl na cestě výboru do Kanady. Mými spolucestujícími byli poslanci Tomáš Hanzel (ČSSD), Ondřej Benešík (KDU-ČSL), Jan Zahradník (ODS), Zuzana Majerová-Zahradníková (ODS), Přemysl Mališ (ANO) a několik úředníků výboru pro evropské záležitosti a ministerstva průmyslu a obchodu. V průběhu cesty jsme se opakovaně bavili o české domácí a zahraniční politice. Žádné konkrétní dohody z těchto diskusí nevyplynuly ani nebyly předkládány. Během cesty jsme se setkali s představiteli kanadského parlamentu a ministerstev a představiteli provincie Ontario. Hlavními tématy těchto setkání byla smlouva CETA a imigrační politika Kanady a EU.
Evidence kontaktů a schůzek Pirátské strany. API je na evidence-api.pirati.cz. Používá systém Open Lobby.
Podněty a připomínky pište na pirátském fóru. Kontakt na správce: jan.bednarik@pirati.cz