Dne 29. října proběhla v Pirátském centru v Praze (Na Moráni 3) schůzka s panem Milanem Bartošem v rámci poslaneckých hodin pro veřejnost.
Přítomny za Piráty: Dana Balcarová, Elizabet Kovačeva
Schůzka byla iniciována panem Milanem Bartošem, který na ní představil své řešení, jak snížit emise z dieselových motorů. Je jím aditivum do paliv BepEco, které čeká na patent. Dana Balcarová si prošla zaslané podklady a předá je k odbornému posouzení Ondřeji Polanskému.
Snaha představit teze pro podporu snížené sazby na čepované pivo, jehož legislativní návrh je upraven v tisku 205/0 (změna zákona o EET a změna zákona o DPH). Spotřeba piva v hospodách a restauracích klesá. Hospody dle názoru zástupce Svazu mizí z venkova. Příliš velké množství změn v krátkém časovém horizontu - zavedení EET, proti-kuřácký zákon; Dále proběhla krátká debata nad vztahem velkých pivovarů a malých pivovarů a přebujelé byrokracie.
Závěry:
Svaz pivovarů a sladoven vítá legislativní iniciativu Pirátů v tématu domovarnictví.
Mikuláš zváží návrh, ale nemůže slíbit podporu, protože návrhu na snížení DPH u čepovaného piva nejspíš neřeší problémy s kterými se pivovarnictví potýká.
Dostali jsme nabídku exkurze v pivovaru
Sešli jsme se se starostou Dobrovolných hasičů Prahy 1 za účelem diskuze o hasičských sborech. Pan Krištof přišel na schůzku s Vladimírem Piksou, bývalý profesionální hasič. Diskuze byla o fungování hasičských sborů profesionálních a dobrovolných hasičů o jejich práci, činnosti a vzájemných vztazích.
Adam Kheil se ptal v krátkosti také na spojitost Filipa Dvořáka s Dobrovolnými hasiči Prahy 1.
V poslanecké kanceláři jsem se krátce sešel s náměstkem ministra zdravotnictví Filipem Vrubelem nad tématem novely zákona o léčivech. Schůzku inciioval on na základě rozpravy na plénu sněmovny, kde jsem přednesl postoj Pirátů. Ten je takový, že vítáme diskusi nad opt-in vs opt-out. Ochrana osobních údajů je velmi důležitá, avšak na druhou stranu si uvědomujeme i praktické důsledky. Nebyli bychom rádi, pokud by systém byl k ničemu, protože by byl bez uživatelů.
Poprosil jsem ministerstvo o jednoduchost systému opt-out (což je varianta, kterou předkládají). Tedy aby nebyla vyžadována příliš složitá opatření (např. elektronická občanka) pro vyslovení nesouhlasu. Dále jsem poprosil o důsledné informování odborné i laické veřejnosti. Toto považuji za **nutné** kroky, abychom rozhodnutí opt-out mohli brát jako rozhodnutí. Pokud by ministerstvo dělalo projekt příliš úřednicky, tak by mohlo znemožnit příliš velké skupině lidí reálně vyjádřit svou vůli.
Setkání proběhlo za účelem seznámení se s programovými průniky a možnosti spolupráce i když nejsme členy vládnoucí koalice.
Došlo ke vzájemné shodě na otevřeném rozpočtu a nutnosti postupné digitalizace úřadu. Z naší strany přislíbena možnost konzultací k problému a případné posouzení vybraných řešení. Jinak nic závazného z jednání nevzniklo.
Ahoj,
dnes, 9.11.2018, jsem se sešel s panem Rybákem, majitelem pozemku na sídlišti Vltava, na kterých měl zaparkovaný svůj autobus. Diskutovali jsme další možnosti řešení jeho dlouhodobého sporu s městem ohledně pozemků. Existuje více možných řešení, přičemž nám by se, v souladu s programem zkvalitňování rekreační funkce břehů vodních toků v ČB líbilo vybudování infrastruktury pro cestovní ruch a relaxaci - restauračně-regenerační zařízení. Další možností je m.j. odkup pozemků či jejich výměna. Varianty budeme diskutovat uvnitř komunálního týmu a zastupitelského klubu.
Dne 9.11.2018 v 14:30 jsem se sešel se statutárním místostarostou města Znojma Ing. Jakubem Malačkou. Tématem schůzky byla diskuze a mé připomínky ohledně participativního rozpočtu města Znojma. Dále jsem měl také dotazy na technické možnosti streamování schůzí místního zastupitelstva.
Dne 25.10.2018 jsem měl schůzku s předsedou představenstva 4.majetkové Radkem Svobodou, který mi poskytoval informace o fungování 4.majetkové.
Dne 30. 10. 2018 jsme se společně s Tiborem Vansou sešli s dosavadním radním Prahy 4 za ODS Zdeňkem Kovaříkem, který nám poskytoval informace o investicích na Praze 4. Další schůzku na předávání zbytku agendy jsem absolvoval s p. Kovaříkem dne 8.11.2018.
Sešel jsem se s panem ing. Michalem Vymazalem z linuxservices na téma kyber bezpečnost ve státní správě. Řekl mi pár dobrých tipů na co se zaměřit. Zejména jsme jednali o:
* Zákony týkajícící se kyber bezpečnosti
* Role security architekt a security auditor
* Aktuální stav veřejných institucí ve vztahu k dodržování zákonů
* Způsob jak tyto zákon dodržovat
v případě našeho zájmu je pan Vymazal připraven ke spolupráci.
Evidence kontaktů a schůzek Pirátské strany. API je na evidence-api.pirati.cz. Používá systém Open Lobby.
Podněty a připomínky pište na pirátském fóru. Kontakt na správce: jan.bednarik@pirati.cz