27. 6. 2014

Dneska k nám do práce přišla dr. Marvanová a bavili jsme se o záměru její kandidatury do Senátu. O přizvání k jednání mě požádal i Janek Wagner, ale dr. Marvanová přišla neočekávaně a její kandidaturu jsme řešili jen chvilku, vedle toho jsme tu měli klienty a práci, tedy jednání jsem vedl sám v souladu s pověřením. Dr. Marvanová se již před tím rozhodla, že nebude kandidovat ve volbách do Senátu za Piráty, čili místo na Praze 9 je volné. Dr. Marvanová se smála tomu, že prý doporučila a prosadila na kandidátku ANO Mgr. Ondřeje Lněničku, což je můj kolega v práci, advokát a bývalý starosta za ODS v Letňanech. Přestože to na kandidaturu letos nevypadá, ráda se přijde podívat na zasedání krajského fóra Pirátů v Praze a seznámí se s členy, odpoví na jejich otázky apod.

Pak přišel advokát Mgr. Lněnička a se smíchem sám sebe nazval mafiánem, nabídl, že přijde na schůzi Pirátů a vyjádří se k čemukoliv, nač bude dotazován. Mezi Lenkou Wagnerovou a Ondřejem Lněničkou je spor od té doby, co Lenka Wagnerová skončila ve funkci ředitelky za starostování Lněničky. Lenka Matoušková podle něho odstoupila sama, a to v době, kdy asi 200 rodičů žáků její školy (škola měla cca 360 žáků) za její odvolání sepsalo petici; ve stejné době byla Jaroslava Šebková vedoucí odboru školství, která na školy měla dohlížet, odvolána byla o 2 roky později. Lněnička by rád věděl, co jsou konkrétně ty mafiánské věci, co udělal. Rovněž odmítl, že by ho dr. Marvanová prosazovala na kandidátce hnutí ANO, na kterou ostatně ani jako nečlenka nemá žádný vliv. Následně jsem se dotázal Mgr. Lněničky na kárnou žalobu u ČAK z roku 2007, kterou zde Janek odkazoval. Mgr. Lněnička uvedl, že krajskému fóru Pirátů až se vrátí z dovolené po 15. červenci velmi rád sdělí výsledek kárného řízení a předloží odpovídající rozhodnutí ČAK, kde vzal kárný žalobce žalobu zpět a řízení bylo zastaveno. Já si nemyslím, že by tato otázka byla pro krajské fórum byla podstatná. Současně Lněnička řekl, že pokud paní Lenka Wagnerová a paní Jaroslava Šebková budou pokračovat ve výrocích obdobného typu, bude se proti tomu soudně bránit, zejména mu vadilo osočování z korupce.

Na závěr bych dodal, že jsem vedl jednání s dr. Marvanovou na základě pověření předsednictvem. Mrzí mě, že to nedopadlo, dále jsem se zeptal na podstatné věci, které zazněly na krajské schůzi Pirátů v Praze a které se mě mají nějak dotýkat. Možná čtenáře zklamu, ale osobní spory mezi kandidáty na Praze 9 mě fakt nezajímají, tím spíše pokud jde o kandidáty jiných politických stran. Co se mi ale nelíbí, že mě Lenka Wagnerová označuje mafiána kvůli tomu, že pracuji v advokátní kanceláři, která funguje velmi dobře a vztahy jsou tu na zcela profesionální úrovni. To je fakt úlet.

Jakub Michalek
publikováno: 27. 6. 2014 19:36 permalink
report zkopírován z Pirátského fóra

Evidence kontaktů a schůzek Pirátské strany. API je na evidence-api.pirati.cz. Používá systém Open Lobby.
Podněty a připomínky pište na pirátském fóru. Kontakt na správce: jan.bednarik@pirati.cz