15. 7. 2014

Zdravím,

v Radotíně vyjednáváme koalici se SZ a KDU k volbám do zastupitelstva, proto uvádím lobbistické info, více informací na zde

a) První schůzka se uskutečnila ve středu 2.7. večer. Původcem byl Ondřej Velek. Sešli jsme se na seznamovací schůzce v Restauraci Sokolovna, kde jsme započali debatu o spolupráci.

b) Kromě podporovatelů koalice a sympatizantů Pírátů (přítelkyně Josefa Kázmera Olina, Láďa a Lenka Hladíkovi) jsme se v Radotině sešli s Ondřejem Velkem a Zuzanou Drhovou a Martinem ze strany Zelených, dále byla přítomna Ilona Kydlíčková, majitelka radotinského dětského centra Petrklíč, příznivci Zelených Martin Rozumek a Božena Hlochová, za KDU Jan a Petr Martínkovi. Za Piráty byli přítomní Adam Zábranský, Jakub Michálek, Miroslav Kraus, Josef Kázmer a já.

c) Seznamovací schůzka a dohoda o možné koalici v Radotíně k volbám do zastupitelstva 2014.

d) Nejsem si vědoma zvláštního zájmu, snad jen lepší podmínky při volbách.

e) Závazné sliby nebo podmínky neproběhly.

Druhá schůzka se uskutečnila o týden později, ve středu 9. července 2014 v centru Broučci U Koruny.

a) původcem byla shoda na první schůzce s Ilonou Kydlíčkovou (správkyní centra), Ondřejem Velkem a ostatními.

b) na schůzku dorazil za Piráty Miroslav Kraus, Jakub Michálek, Pavel Tůma (příznivec, kandidát), Anna Tůmová (sympatizantka), za SZ jen Ondřej Velek, za KDU Jan Martíněk a nezávislí Ilona Kydlíčková a Václav Vojíř.

c) konkrétní směřování koalice, ujasnění pořadí kandidátů, administrativní záležitosti, cíle, koaliční smlouva.

d) zájem Zelených účastnit se koalice, ačkoliv se zvolení zástupci Zelených nedostavili na schůzku.

e) dojednalo se pořadí kandidátů (P,K,Z,P,K,Z...), nastínila se možná částka 5000 Kč na kampaň od každé strany, vytvořila se koaliční smlouva, na které byla shoda, kterou přislíbily podepsat všechny strany. Zelení o pár dnů později couvli a nyní čekám na jejich verzi, která měla být dodána do neděle a stále není k dispozici. Zuzana Drhová a Martin Rozumek oznámili, že nemají čas věnovat se koalici, odstoupili z koaličního výboru a Ondřej Velek se stal zástupcem Zelených.

Michaela Krausova
publikováno: 15. 7. 2014 14:09 permalink
report zkopírován z Pirátského fóra

Evidence kontaktů a schůzek Pirátské strany. API je na evidence-api.pirati.cz. Používá systém Open Lobby.
Podněty a připomínky pište na pirátském fóru. Kontakt na správce: jan.bednarik@pirati.cz