Senátorka se věnuje kauze skládkování popílku z Teplárny Kladno v těsné blízkosti Jezírka Libušín. Po medializaci kauzy ukončila teplárna navážení k Libušínu a naváží jej jinam, ale stále není popílek považován za odpad, nýbrž vedlejší produkt a tím pádem se na něj nevztahuje zákon o odpadech a limity. Cílem je nějak vyřešit nejen tuto konkrétní kauzu, jelikož takových skládech najdeme všude možně po republice. Šetření ČIŽP odhalilo nebezpečné látky ve vodě i bahně (nebezpečná koncentrace arzenu ap.). Je ale potřeba prokázat škodlivé účinky na živé organismy, tudíž provést odbornou studii a odebrat vzorky z živých organismů.

přijaté výhody:
informace k zádávání studie škodlivého vlivu na živé organismy
poskytnuté výhody:
voda
naši účastníci:
zuzana kolarikova , Adéla Šípová
zuzana kolarikova
upraveno: 3. 11. 2022 21:27 historie úprav
publikováno: 3. 11. 2022 14:52 permalink
Historie úprav
3. 11. 2022
setkání Adély Šípové s Jindřichem Petrlíkem (Arnika) a Janem Bendlem (O.S. jezírko Libušín) ke kauze vyvýžení popílku k jezírku Libušín

Senátorka se věnuje kauze skládkování popílku z Teplárny Kladno v těsné blízkosti Jezírka Libušín. Po medializaci kauzy ukončila teplárna navážení k Libiušínu a naváží jej jinam, ale stále není popílek považován za odpad nýbrž vedlejší produkt a tím pádem se na něj nevztahuje zákon o odpadech a limity. Cílem je nějak vyřešit nejen tuto konkrétní kauzu nýbrž takových skládech najdeme všude možně po republice. Šetření ČIŽP odhalilo nebezpečné látky ve vodě i bahně (nebezpečná koncentrace arzenu ap.). Je ale potřeba prokázat škodlivé účinky na živé organizmy, tudíž provést odbornou studii a odebrat vzorky z živých organismů.

přijaté výhody:
informace k zádávání studie škodlivého vlivu na živé organismy
poskytnuté výhody:
voda
naši účastníci:
zuzana kolarikova , Adéla Šípová
zuzana kolarikova
upraveno: 3. 11. 2022 14:54
publikováno: 3. 11. 2022 14:52

Evidence kontaktů a schůzek Pirátské strany. API je na evidence-api.pirati.cz. Používá systém Open Lobby.
Podněty a připomínky pište na pirátském fóru. Kontakt na správce: jan.bednarik@pirati.cz