13. 11. 2013

Ivan Bartos píše:Bavili jsme se o možné spolupráci, kde jsem opět vypíchl, že vzhledem k jisté "protřelosti" Zelených je to více než problematické, navíc, s Ondřejovým přístupem do médií, nás i špatně intepretovaná dobrá věc, může poškodit. Zdůraznil jsem, že jsme, co se týče voličské základny, ale i členů narodíl od Německa, kde řada zklamaných zelených šla k Pirátům disjunktní.

Poté, co Ondřej Liška navštívil o víkendu Piráty v EP, volal Mattias Bjärnemalm (Mab) Mikuláši Ferjenčíkovi (o víkendu) a mně (včera). Následně jsem mluvil s Mikulášem, který mě požádal, abych tento kontakt uvedl v evidenci lobbistických kontaktů. Mab lobboval za koalici Pirátů a Zelených ve volbách do EP. Prezentoval jsem svůj názor:

(i) většina našich voličů nesnáší Zelené s odkazem, že nevycházím z žádné analýzy, ale z vlastních pocitů, když (jak praví klasik) hovořím s občany

(ii) Zelení jsou v Česku zdiskreditovaní svým působením ve vládě

(iii) Češi nesnáší ekologické směrnice z EU (zákaz žárovek)

(iv) šanci na získání více mandátů na společné kandidátce považuji za nepravděpodobnou, rizika jsou ovšem velká

Dále jsem mu poskytl informaci, že předsednictvo bude převoleno na konci ledna a lídr kandidátky do EP by měl být znám cca v únoru, s tím, že (definitivní) seznam kandidátů na lídra bude k dispozici na konci ledna.

Marcel Kolaja
publikováno: 13. 11. 2013 14:36 permalink
report zkopírován z Pirátského fóra

Evidence kontaktů a schůzek Pirátské strany. API je na evidence-api.pirati.cz. Používá systém Open Lobby.
Podněty a připomínky pište na pirátském fóru. Kontakt na správce: jan.bednarik@pirati.cz