26. 8. 2019

Schůzka s předsedou Asociace poskytovatelů mobilních služeb panem Šuchmanem. Probírali jsme novelu zákona o elektronických komunikací, sněmovní tisk 420. Primárně jsme řešili pozměňovací návrhy a pohled mobilních operátorů na ně. Potřeboval jsem odpovědi na určité otázky, abych si ještě víc upřesnil svůj pohled na jednotlivé návrhy především z pohledu detailních technických řešení.

přijaté výhody:
žádné
poskytnuté výhody:
žádné
naši účastníci:
Martin Jiranek
ostatní účastníci:
Jiří Šuchman
Martin Jiranek
upraveno: 18. 10. 2019 12:39
publikováno: 18. 10. 2019 12:30 permalink
17. 10. 2019

17.10. - Schůzka s panem Schneiderem ohledně situace v uměleckém školství. Jeho taneční škola na Praze 5 čelí zániku. Lobboval za jakékoliv kroky, které by vedli k záchraně školy. Dostal jsem materiály, které si prostuduji.
viz report - https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?f=956&t=38994&p=643763#p643763

naši účastníci:
Lukas Barton
ostatní účastníci:
Antonín Schneider, Martin Úlovec
Lukas Barton
publikováno: 18. 10. 2019 10:53 permalink

Dne 11.10.2019 jsem se ve své ostravské kanceláři sešel s panem Tomášem Chudějem, majitelem stanice STK. Pan Chuděj přišel lobbovat za to, aby Piráti nepodpořili plánované rozvolnění systému STK a zrušení jejich povinnosti oddělení od servisu. Shodli jsme se na tom, že primárním cílem je bezpečí vozidel opouštějících stanici a legislativní změny by měly směřovat tímto směrem. Informoval jsem pana Chuděje, že v tomto směru zvažujeme k vládní novele připojit několik návrhů (až tato přijde do sněmovny, neboť návrh ještě neopustil útroby ministerstva dopravy), nicméně ve věci samotného rozvolnění nejsme dosud rozhodnuti. Pan Chuděj nabídl konzultaci ve věci kdybychom v budoucnu potřebovali.

naši účastníci:
Ondrej Polansky
Ondrej Polansky
publikováno: 18. 10. 2019 9:06 permalink

17. 10. 2019 jsem se v restauraci Malostranská beseda setkal od 13:15 s Ing. Tomášem Prouzou, MBA, prezidentem Svazu obchodu a cestovního ruchu. Probírali jsme:
1. Novelu zákona o významné tržní síle, zejména její dopady na malé a střední zemědělce a potravináře i na zákazníky.
2. Novelu zákona o potravinách a její významné nedostatky v řešení "dvojí kvality potravin".
3. Možnosti podpory opatření vedoucích ke zlepšení stavu krajiny a životního prostředí a lokálního zemědělství.

Bylo dohodnuto, že mi pan Prouza pošle k bodu č. 3 návrhy na to, co lze z pohledu Svazu dělat.

přijaté výhody:
0
poskytnuté výhody:
pozvání na oběd
naši účastníci:
Radek Holomcik
Radek Holomcik
publikováno: 17. 10. 2019 19:54 permalink

Na jeho popud jsem se sešel s Bartlomiejem Telejkem, public policy manažerem pro oblast Evropy ze společnosti Google a jedním jeho kolegou. Tématem byly záměry Google ve vztahu k EU a plány rozvoje v oblasti umělé inteligence.

Schůzka navazovala na mou účast na konferenci organizované Googlem na téma vytvoření etických standartů pro oblast umělé inteligence.

přijaté výhody:
informační materiály
poskytnuté výhody:
žádné
naši účastníci:
Mikulas Peksa
ostatní účastníci:
Bartolomiej Telejko,
Mikulas Peksa
publikováno: 17. 10. 2019 19:51 permalink

Na jeho popud jsem se sešel s Codym Busiou. Pan Busia jevil zájem o práci v europoslanecké kanceláři. Sdělil jsem mu všeobecné informace a zdůraznil nutnost projít standartním výběrovým řízením.

přijaté výhody:
žádné
poskytnuté výhody:
informace
naši účastníci:
Mikulas Peksa
ostatní účastníci:
Cody Busia
Mikulas Peksa
publikováno: 17. 10. 2019 19:49 permalink

S lidmi z agentury STEM jsme probírali sociologické informace týkající se členství ČR v EU a politik EU.

přijaté výhody:
informace
poskytnuté výhody:
žádné
naši účastníci:
Mikulas Peksa
ostatní účastníci:
Martin Buchtík a další
Mikulas Peksa
publikováno: 17. 10. 2019 19:47 permalink

Sešli jsme s Michalem Bergem a dvěma dalšími představiteli Evropské nadace Zelených. Probírali jsme možnosti spolupráce mezi Piráty v České republice a na Evropské úrovni.

přijaté výhody:
žádné
poskytnuté výhody:
žádné
naši účastníci:
Mikulas Peksa
ostatní účastníci:
Michal Berg a 2 další účastnice
Mikulas Peksa
upraveno: 17. 10. 2019 19:45
publikováno: 17. 10. 2019 19:45 permalink

Proběhla zdvořilostní schůzka s Narinder Chauhan, velvyslankyní Indie v České republice. Probírali jsme kulturní podobnosti a rozdílu mezi EU a Indií.

přijaté výhody:
pohoštění, dárková taška s knihou a čajem
poskytnuté výhody:
žádné
naši účastníci:
Mikulas Peksa
ostatní účastníci:
Narinder Chauhan
Mikulas Peksa
publikováno: 17. 10. 2019 19:44 permalink

Na její popud jsem se sešel s Camille Dornier z neziskové organizace Alliance pour la Confiance Numérique, která se zabývá kybernetickou bezpečností a digitálními identitami. Paní Dornier doprovázel představitel firmy Airbus (jméno nezaregistrováno). Probíral jsme plány EU v oblasti kybernetické bezpečnosti v následujících letech a priority evropských firem, které by se do nich mohly chtít zapojit.

přijaté výhody:
žádné
poskytnuté výhody:
žádné
naši účastníci:
Mikulas Peksa
ostatní účastníci:
Camilie Dornier a jeden další účastník
Mikulas Peksa
publikováno: 17. 10. 2019 19:41 permalink

Evidence kontaktů a schůzek Pirátské strany. API je na evidence-api.pirati.cz. Používá systém Open Lobby.
Podněty a připomínky pište na pirátském fóru. Kontakt na správce: jan.bednarik@pirati.cz