12. 1. 2013

Jak bylo u Vítka Bárty:

Ve čtvrtek 10. 1. 2013 v 16:30 proběhla schůzka s Vítem Bártou. Za Piráty jsme tam šli já a Jakoubek. OD VV tam pak byl Sergej Pavljuk (asistent) VB a někdo zabývající se legislativou, jehož jméno mi vypadlo a doufám, že ho Jakub zachytil.

Schůzka trvala cca 45 minut. Já pil lehkou kolu a Jakub nic.

Obsah:

Ačkoliv jsme byli pozváni my, VB začal tím, že se nás zeptal, proč jsme se s ním chtěli sejít?

Toto, jsem mu vyvrátil a SP (který původně oslovil Mikuláše) mu vysvětlil, o c jde. Ačkoliv VB neměl moc potuchy o čem je 106, chtěl od nás vyjádření zda se shodujeme s VV a v čem? (nepochopil jsem) Protože neznáme pohled VV na zákon, odmítli jsme se v tomto směru jakkoliv vyjadřovat a předali jsme mu návrh novely z pirátské dílny na prostudování, s tím, že si případné jejich názory přečteme až nějaké budou prezentovat. https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/novela_106 (pdf vpravo vedle TZ) nebo si s tím dělat, co uznají za vhodné.

Pak se nás Bárta ptal na úspěchy Pirátské strany, náš program a cíle v budoucnu. Prezentovali jsme tedy standardní sadu faktů. Občas jsme si rýply, např. že nám ti členové do Pirátů nelezou tak rychle, jako před volbami do VV, ale to bylo spíš pro formu.

V druhé části pak BV hovořil o jakési koordinaci protivládních organizací, jeho spolupráci s Holešovskou výzvou, J. Bokem a podobně.

Z jeho výroků si pamatuji jeho opakované použití výrazu "odšpuntovat špunt".

Zde jsem se vyjádřil dosti skepticky ve smyslu, že ve Španělsku demonstrovaly statisíce a nic, a že tolik lidí na Václavák stěží dostane.

Zde pak hovořil o tom, jak komunikují s různými organizacemi a na základě jejich návrhů, po konsolidaci je předkládají za VV v PS.

S několika jim zmíněnými subjekty jsme již byly v kontaktu, proto jsem mu řekl, že spolupráci, tak jak ji nabízí např. Hol. výzva chápeme jako kontraproduktivní, pokud nepřicházejí s něčím, co ještě mi nemáme definováno a nebo si nejčastěji chtějí nejčastěji tak jako nezávazně hledat společné body.

Na jednom takovém meetingu protivládních uskupení, které z toho jak jsem pochopil, pomáhal VB organizovat, byl i náš člen (Jakoubka prosím o doplnění).

Následně prý bylo i nějaké setkání na půdě PS, které VB spoluorganizoval s Tomio Okamurou. Zde si VB posteskl, že tam ale nikdo za Piráty nebyl.

Zde jsem zdůraznil, že Piráti se samostatně i ve skupinách účastní různých happeningů či workshopů, ale to, co po nás chce (zapojit se asi do tohoto, jím pravděpodobně orchestrovaného sdružení různých subjektů), by vyžadovalo konsensus většiny strany, čímž jsem to z mého pohledu za Piráty zazdil, ale to jsem mu neřekl.

Jinak VB plánované demošky se již budou účastnit někteří senátoři a poslanci, což prý tomu dodává na váze. To si nemyslím, protože na proAltu a jiných akcích také vystupují politici.

Osobní poznámka: I když se mohu plést a třeba je nálada ve straně taková, že by mělo smysl zahrát si béčko VV (vtip). Samozřejmě, pokud se někdo chce účastnit panelů či diskuse v této platformě, má zelenou. Těžko si však dokážu představit pirátský vlajky na tribuně za VB.

Postřehy:

VB:hodně mluví, moc toho nesděluje, má nějaké vize, je zvyklý svým lidem rozkazovat, 3D vypadá líp než v TV a v normální hladině hlasitosti nepiští

Celkový dojem? Chtěl si nás oťuknout. Schůzka byla zbytečná, neb vše, co po nás chtěli, jsme buď mohli poslat emailem, nebo je to rovnou dostupné na stránkách.

Závěr: Výměně informací či předložení našich návrhů se nebráníme. Pokud si někdo nepřeje jinak do akce "odšpuntování špuntu" bych se nezapojoval.

Ivan Bartoš
publikováno: 12. 1. 2013 13:37 permalink
report zkopírován z Pirátského fóra

Evidence kontaktů a schůzek Pirátské strany. API je na evidence-api.pirati.cz. Používá systém Open Lobby.
Podněty a připomínky pište na pirátském fóru. Kontakt na správce: jan.bednarik@pirati.cz