Sešli jsme se a my sdělili, že je za nás regionální rozvoj priorita č. 1, a tedy chceme buď část agendy regionálního rozvoje, nebo kulturu a památkovou péči. Na tom jsme se neshodli.
Přešli jsme proto na rozdělení výborů a komisí a dohodli se na hrubém nástřelu poměrů. My jsme prosazovali snížení počtu členů výborů a komisí na 13, resp. 15. To se nesešlo se souhlasem ani z jedné strany, tj. celkový počet členů komisí a výborů bude 310, což považujeme za šílené číslo.
Po podpisu memoranda vznikl první nástřel gescí podle toho, kde kdo vidí své priority: ODS si řekla o dopravu, investice, sport, cestovní ruch a vnější vztahy. Spojenci o regionální rozvoj, kulturu nebo ŽP, školství a sociální věci s tím, že od nás očekávají ústupek (protože máme hejtmana). My jsme si řekli o regionální rozvoj, finance, vnější vztahy investice, SmartRegion a IT, životní prostředí, odpady a zemědělství. Nikdo si neřekl o majetkoprávní záležitosti. S ODS jsme se dohodli, že jim necháme vnější vztahy, když my si necháme investice. Reg. rozvoj byl ale problém velký, pro který jsme museli přerušit jednání na příště.
Po oddechovém čase jsme se sešli znovu a dohodli se na složení rady 4+4+3 s hejtmanem J. Suchánkem (PirSTAN). Další jednání v pondělí po podpisu memoranda.
Konečně jsme zasedli po druhé regionální radě ODS ke kulatému (skoro) stolu v regionální kanceláři KDU-ČSL. Každý subjekt sdělil svůj požadavek na počet míst v radě, ne zcela jsme se shodli, variant bylo více, ale nakonec jsme odešli s tím že uděláme pauzu na oddech, sejdeme se zase v neděli a budeme pokračovat. Naplánovali jsme podpis memoranda o koaliční spolupráci na pondělí 12. 10.
3. kolo jednání se Spojenci: Koalicí pro Olomoucký kraj se opět uskutečnilo fyzicky v Picolu. Navzájem jsme si reportovali, co jsme se dozvěděli na schůzkách s ODS, velmi jemně nastřelili možnosti rozdělení rezortů/gescí náměstků a radních + domluvili se na dalším harmonogramu.
V úterý 27.10.2020 jsme měli schůzku, kde jsme nám byly nabídnuty nebytové prostory na případné Pirátské centrum ve Zlíně.
V kavárně (když se to ještě smělo) jsem se na základě předchozího oslovení setkal s ředitelkou Nadace Rosy Luxemburgové paní Joannou Gwiazdeckou a projektovým manažerem Janem Majíčkem.
Tématem schůzky byly:
- aktuální dopady nemoci COVID na politiků zemí EU a ČR a jejich ekonomiku s ohledem na různé sociální skupiny - rozměr vládní pomoci a rizika COVIDové krize (https://rosalux.cz/wp-content/uploads/2020/09/Šteg_česká-ekonomika-v-koronavirové-krizi.pdf)
- celkový směr politiky zemí EU a V4
- seznámení s činností této levicové orientované v ČR a plánované projekty v kontextu ČR
Jednání ohledně novely exekučního řádu.
Proběhlo online setkání iniciované ze strany místního STAN. Místní buňka STAN vznikla po rozpadu uskupení Kladeňáci a sestává se s kandidátů, které v uplynulých volbách navrhoval stan.
Schůzka byla vesměs prvním oficiálním kontaktem nového politického subjektu v Kladně s našim MS. Probíralo se velice obecně téma možného společného postupu směrem ke komunálním volbám 2022. Závěr je, že se do konce roku bude na obou stranách pracovat na prioritách do voleb 2022 a po novém roce se uskuteční další setkání, kde si je projedeme.
Setkali jsme se online na Microsoft Teams s Václavem Kopeckým z CEC Government Relations a s Danielou Pedret reprezentující Edenred. Diskutovali jsme o návrhu na zavedení stravenkového paušálu v rámci sněmovního tisku ST 910 a vyslechli jsme jejich argumenty.
Evidence kontaktů a schůzek Pirátské strany. API je na evidence-api.pirati.cz. Používá systém Open Lobby.
Podněty a připomínky pište na pirátském fóru. Kontakt na správce: jan.bednarik@pirati.cz