8. 10. 2018

Stručně z KV:

Vyrazili jsme ve čtyřech z pěti zastupitelů. Za ANO rovněž ve čtyřech. Nicméně hlavním vyjednávačem byla hejtmanka, budoucí primátorka řekla pár vět.

Setkání bylo víceméně oťukávající. Za nás padlo, že nepřijatelná je pro nás koalice s KSČM. Také že preferujeme jako koaličního partnera KOA.

Na otázku, zda by byly pro nás přijatelní i Karlovaráci a ODS jsem se osobně trochu škubal. Řekli jsme, že rozhodně přijatelnější je ODS - i z toho důvodů, že v případě koalice KVC+ANO bychom byli snadno přehlasovatelní.

Nicméně zaznělo, že na koaliční účasti netrváme a že budeme klidně i tvrdou, ale férovou opoziční stranou.

Pak zazněly naše priority dle strategie, se kterými víceméně souhlasili - pro ně jsou důležité např. městské firmy a jejich "vyčištění" a kupodivu otevřeli i téma teplárny (taky naše priorita).

Trochu mě překvapilo, že o některých tradičních KV kauzách moc neví (např. městské bytové a nebytové prostory ve správě IKON, REKON).

Jediný slib, který jsme poskytli, bylo to, že nebudeme vyjednávat koalici proti vítězi.

Vzhledem k tomu, že koalice je upečena bez nás, tak jednání na dlouhou dobu poslední .

přijaté výhody:
Dal jsem si u nich kafe .
Jindrich Cermak
publikováno: 8. 10. 2018 14:46 permalink
report zkopírován z Pirátského fóra
8. 10. 2018

7. října 2018 Jednání na Praze 3

Setkáme se postupně dle časových možností se všemi subjekty, které se do zastupitelstva dostaly. Vyjednávací tým za zastupitelský klub Pirátů: Štěpán Štrébl, Jiří Svrček, Jana Belecová, náhradnice Margita Brychtová

Schůzky, co již proběhly:

Schůzka se Zelenými

Téma: povolební situace na Praze 3, zahájili jsme jednání o možné koalici v souladu s povolební strategií

Poskytné výhody: útrata za kávu

Schůzka s koalicí vedenou TOP 09

Téma: povolební situace na Praze 3, zahájili jsme jednání o možné koalici v souladu s povolební strategií

Poskytné výhody: žádné

Schůzka s Koalicí vedenou ODS

Téma: povolební situace na Praze 3, dle povolební strategie o koalici nejednáme, zůstáváme však v kontaktu

Poskytné výhody: žádné

Stepan Strebl
publikováno: 8. 10. 2018 14:08 permalink
report zkopírován z Pirátského fóra
8. 10. 2018

V sobotu 6.10. jsme se sešli Pavel Bosák, Magdaléna Daňková, Pavel Šrámek s plzeňským klubem Plzen 1 ANO (Ivana Mádlová a spol.). Čas trvání zhruba 5 minut. Charakter schůzky informativní.

Magda Dankova
publikováno: 8. 10. 2018 12:54 permalink
report zkopírován z Pirátského fóra
8. 10. 2018

V neděli 7.10. jsme se v Litvínově jako vyjednávací tým (P. Globočník, T. Hák, F. Marko, D. Urik a já) setkali s hnutím ANO (R. Ziegler, K. Bláhová, P. Tomášová, J. Fedoriška), kde jsme řešili programové průniky a možnost další spolupráce. Řešili se možnosti koalice, či podpory, ale na rozhodnutí jsme si vzali čas do další schůzky.

Následně jsme se setkali s představiteli STAN (M. Šťovíček,V. Doležal,A. Javorek, J. Biolek), kde jsme o možnosti podpory nejednali, ale vyměnili jsme si názory na témata, která jsou pro nás stěžejní (výstavba bazénu a výhody umístění v centru / koldumu, bytový fond města). Vyměnili jsme si kontakty a další jednání jsme nenaplánovali.

přijaté výhody:
Káva, drobné občerstvení
poskytnuté výhody:
Nabídka dalšího jednání
Adam Janik
publikováno: 8. 10. 2018 12:17 permalink
report zkopírován z Pirátského fóra
8. 10. 2018

Dne 24. 9. 2018 jsme se po zasedání zastupitelstva města setkali s představiteli havířovské ČSSD panem Jiřím Martinkem a panem Pavlem Rapantem. Za Piráty Martin Rédr a Jan Nezhyba. Představili jsme naše programové priority a diskutovali jsme o programových průnicích u obou stran.

přijaté výhody:
káva a kofola
Martin Redr
publikováno: 8. 10. 2018 12:13 permalink
report zkopírován z Pirátského fóra
8. 10. 2018

V Sobotu 6.10. večer jsme, spolu s Lenkou Simerskou (Zelení - koaliční partner) navštívili na základě pozvání volební štáb ODS.

Byli jsme tam jen krátce, míra veselí byla už v pokročilém stavu. Bylo zde kromě členů ODS také překvapivě mnoho jiných lidí, např. ze Sportu a Zdraví a z KSČM.

I nějací vysoce postavení úředníci (!).

Vítězi voleb jsme pogratulovali a domluvili jsme s p. Chlupáčem (ODS, dosavadní starosta), že nám zavolá a domluvíme si schůzku k dalším jednáním.

přijaté výhody:
nealko pivo, jedno malé alko pivo pro Lenku
Ales Stibal
publikováno: 8. 10. 2018 12:09 permalink
report zkopírován z Pirátského fóra
8. 10. 2018

V Pátek 5.10 jsem se, společně s Renatou Vášovou (Zelení - koaliční partner), v krátkosti sešli se zástupcem místní strany "Sport a Zdraví" (Václav Červín).

Schůzka byla informativní o programových prioritách. P. Červín mluvil o svých dosavadních počinech a o nutnosti vybudování nové sportovní haly.

Krátce jsme mluvili o problematice naší Litoměřické nemocnice.

přijaté výhody:
2x nealko pivo, 2x nějaká limonáda
Ales Stibal
publikováno: 8. 10. 2018 12:02 permalink
report zkopírován z Pirátského fóra
8. 10. 2018

Od 6.10. (večer) do 7.10. (celý den) jsme v Hradci Králové zahájili povolební vyjednávání. Náš vyjednávací tým (Luboš Špaček, Honza Zeman a já) postupně jednal se všemi zvolenými stranami. Postupně se z toho vyprofilovalo jednání o možnosti koalice mezi Piráty, ODS, HDK a Koalicí pro Hradec. Jsme na úplném začátku, zmíněným partnerům jsme předali jasně formulované podmínky, za kterých by se dalo o koalici mluvit. Podmínky to jsou převážně personální. Nechceme spolupracovat s konkrétními lidmi, kteří jsou negativně spojeni s minulou komunální politikou v HK. Spolupráci s ANO, KSČM a SPD jsme předem odmítli v Povolební strategii už před volbami.

Pavel Vrbicky
publikováno: 8. 10. 2018 11:57 permalink
report zkopírován z Pirátského fóra
8. 10. 2018

V neděli 7.10. 2018 jsme se v Táboře sešli na dvou schůzkách

17:30 - Ve složení V.Klecanda, M.Mareda, M. Tuháček a J. Příbramský jsme se sešli s M. Petrovou a K. Novákem(JINAK!) . Diskutovali jsme o výsledku voleb, velmi obecně o možných koalicích a naší další spolupráci. Oznámili jsme, že budeme pracovat dle povolební strategie a že budeme psát veřejné záznamy o schůzkách.

18:30 Ve složení V. Klecanda, M.Mareda, J. Příbramský jsme se sešli s lídrem vítězné strany Tábor 2020 Štěpánem Pavlíkem. Seznamovací schůzka, obecná diskuse o možných scénářích skládání koalice. Oznámili jsme, že budeme pracovat dle povolební strategie a že budeme psát veřejné záznamy o schůzkách.

Jan Pribramsky
publikováno: 8. 10. 2018 10:29 permalink
report zkopírován z Pirátského fóra
7. 10. 2018

V Uherském Hradišti jsme se dnes (7. 10.) setkali se zástupci vítězné ODS. Chtěli zejména vědět, jaké jsou naše případné podmínky pro podporu jejich sestavování koalice a zda pro ně máme nějaký koaliční potenciál. Z naší strany jsme sdělili hlavně zásadní část naší povolební strategie - pokud bude pan Blaha nadále poslancem a ve městě bude chtít obsadit uvolněnou funkci, s naší podporou počítat nemůže. Naopak jsme ubezpečili, že v případě neúčasti v koalici budou naši dva zastupitelé konstruktivní opozicí, která bude podporovat kvalitní návrhy, ať už budou pocházet od kohokoli. Závěrem jsme také otevřeli otázku počtu míst v komisích. Shodli jsme se, že s desíti členy (počet uskupení v zastupitelstvu) budou komise velké, nicméně by bylo spravedlivé poskytnout místo pro zástupce všech stran a hnutí.

Vyjednávací tým za Piráty: zastupitelé Jaroslav Ševčík a František Elfmark, předseda MS Marek Houser

Za ODS: Stanislav Blaha, Jaroslav Zatloukal, Pavlína Jagošová.

Přijaté a nabídnuté výhody žádné. K další schůzce jsme zatím pozváni nebyli.

Marek Houser
publikováno: 7. 10. 2018 23:44 permalink
report zkopírován z Pirátského fóra

Evidence kontaktů a schůzek Pirátské strany. API je na evidence-api.pirati.cz. Používá systém Open Lobby.
Podněty a připomínky pište na pirátském fóru. Kontakt na správce: jan.bednarik@pirati.cz