24. 10. 2017

Kontaktoval mě Petr Globočník ze ústecké Strany Zelených. Mluvili jsme o možné komunální spolupráci v Ústeckém kraji a probrali jsme vztahy Zelených a Pirátů. Pozval jsem Petra na naší schůzi.

Mikulas Peksa
publikováno: 24. 10. 2017 12:58 permalink
report zkopírován z Pirátského fóra
24. 10. 2017

Navštívili jsme s Jakubem Kancelář sněmovny a odevzdali oznámení o založení klubu. Dnes ráno by to mělo být zaknihováno.

Dostali jsme jeden ukázkový poslanecký balíček, nějaké základní zaškolení a já čaj.

Odevzdali jsem slavný "Zápis o založení klubu" na plachtě.

Vojtech Pikal
publikováno: 24. 10. 2017 4:03 permalink
report zkopírován z Pirátského fóra
24. 10. 2017

Kontakt s bývalou ministryní pro lidská práva Džamilou Stehlíkovou. Už asi rok s Džamilou udržuji přátelský kontakt, občas si napíšeme, párkrát jsme se spolu i sešli, naposledy ve VIP sekci na Prague Pride. Řešíme spolu převážně problematiku LGBT a lidská práva. V budoucnu bych s ní rád konzultoval návrh zákona o manželství pro homosexuály a adopce. Tento kontakt jsem neuvedl dříve, jelikož jsem do Pirátské strany byl přijat relativně nedávno a byl jsem na tuto praxi upozorněn až nyní.

Přijatá výhoda: nic, Poskytnutá výhoda: nic

Adam Komenda
publikováno: 24. 10. 2017 0:17 permalink
report zkopírován z Pirátského fóra
23. 10. 2017

Ahoj, dnes jsem měl seznamovací schůzku s Petrem Vokřálem z ANO. Diskutovali jsme o naší povolební strategii, vysvětlil jsem mu, proč nechceme jednat o koalici s ANO a ujistil jsem ho, že naše povolební strategie platí včetně toho, že na průniku programu jsme připraveni konstruktivně spolupracovat.

Kontaktoval mě pan Fiala z SPD, plánuji si s ním domluvit schůzku, stejně jako se všemi zástupci klubů v sněmovně. Zatím jsem však zahlcen...

Jakub Michalek
publikováno: 23. 10. 2017 23:42 permalink
report zkopírován z Pirátského fóra
23. 10. 2017

Dnes schůzka s paní starostkou obce Hostinné, dojednaná již před týdnem.

Chtěla se mnou jako s krajským zastupitelem probrat optimalizaci středních škol v jejich městě - to se chystá dělat kraj.

Schůzka byla primárně informativní, jak je vlastně možné nějakým odlišením či novými činnostmi gymnázium podpořit, aby fungovalo dále. Navrhl jsem několik nápadů, jak to udělat - například zkusit spolupráci s Hospodářskou komorou.

Rozloučili jsme se s tím, že něco z toho zkusí připravit a pak to představí na kraji.

Martin Jiranek
publikováno: 23. 10. 2017 22:07 permalink
report zkopírován z Pirátského fóra
23. 10. 2017

Dnes (23.10.2017) jsme se sešli z naší iniciativy se STAN.

Schůzka proběhla v Poslanecké sněmovně od 15:30 do cca 17:00.

Za Piráty jsem by ve vyjednávacím týmu já, Jakub Michálek a Lukáš Bartoň.

Za STAN předseda Gazdík, leader vyjednávacího týmu Jan Farský a Vít Rakušan.

Program, priority a průsečíky

--------------------------------------

Seznámili jsme je se sestavením našeho poslaneckého klubu i vyjednávacího týmu.

Stejně tak STAN.

Identifikovali jsme průsečíky našich prioritních témat ze strategie a jejich aktivit a programových tezí, zejména pak v souvislostech s otevřeným státem (registr smluv a potřeba zrušení výjimek, zákon 106, rozklikávací rozpočty)

Společná oblast je také vzdělávání (historické angažmá Rakušana v RVP), ale i naše vztahy k Eduin, Forum rodičů, setkání s odbory apod.

Druhá část byla o struktuře budoucí sněmovny.

--------------------------------------

Jako 3. nejsilnější strana chceme obsadit pozici místopředsedy poslanecké sněmovny. STAN musí probrat, ale dle mého názoru můžeme s podporu počítat.

Vysvětlili jsme kompetenční systém našich poslanců a náš zájem o výbory a komise v PS, které mají přímý vliv na oblasti našeho programu.

Pro STAN je zajímavý post předsedy Výboru pro veřejnou správu. Zda podpoříme tento jejich cíl probereme v rámci klubu, což jsme jim sdělili.

Vzhledem k nízkému počtu poslanců STAN jsme je ujistili, že společné oblasti, kde jsme v programové shodě dokážeme s našimi 22 lidmi vykrývat.

Řešili jsme taky zda e současný systém výborů osvědčil a zda budou výbory schválené ve stejné podobě.

Stejně jako Piráti jsou STAN prý ochotni podporovat smysluplné návrhy nehledě na to, kdo je předkladatelem.

STAN nás ujistil, že z jejich strany nepřipadá koaliční spolupráce s hnutím ANO v úvahu a jejich role v tomto volebním období bude opoziční.

Změna jednacího řádu

--------------------------------------

Probrali jsme mediální prezentaci schůzek s Andrejem Babišem a realitu “změn v jednacím řádu sněmovny”, která je prý i jejich předmětem (STAN se již schůzky účastnil)

Předseda Gazdík je autorem současného jednacího řádu, který bude muset být pravděpodobně upraven kvůli vysokému počtu stran ve sněmovně - například 2 hodinová přestávka na jednání klubu a její případné zkrácení.

Pozitivní návrh v této oblasti by byl třeba kratší leč pro ministry povinné účastí interpelace v PS.

Zaznělo, že zásadní změny jednacího řádu ve smyslu “bla bla moc se tam tlachá-ubereme demokracie” nejsou předmětem jednání u AB.

Aplikace

--------------------------------------

Posledním odlehčujícím tématem byla aplikace , kterou STAN představil v rámci kampaně která umožňuje poslancovi být transparentní. Aplikace by nás zajímala jako opensource pro poslance (zda jen pro Piráty, nebo…) STAN zjistí jak je to se zdrojovým kodem.

Schůzku i závěry probereme v rámci poslaneckého klubu.

Jelikož tyto schůzky s jinými stranami budou probíhat nyní častěji - zvážíme standardizovaný a stručnější formát zápisu do evidence.

přijaté výhody:
káva, sodovka a příslib projednání podpory pro místopředsedu sněmovny z řad Pirátů
poskytnuté výhody:
Projednání případné podpory
Ivan Bartoš
publikováno: 23. 10. 2017 18:43 permalink
report zkopírován z Pirátského fóra
23. 10. 2017

Taky přidám:

1) Výše uvedený kontakt na kancelář sněmovny byl konzumován a dnes v 5 jdeme zahákovat sněmovnu.

2) Na schůzi vyjednávacího týmu v žižkavárně jsme dostali na účet podniku půl skvělého mrkvového koláče.

3) Volal mi asistent končícího poslance ČSSD v Olomouckém kraji, Radan Holásek jestli po něm nechci byt v Praze a kancelář v Olomouci. Kancelář a jednu další nabídku jsem přehrál na Miloš Zmeškal aby zaznamenal. Byt s garáží jsem řekl, že zatím nebudu řešit.

Vojtech Pikal
publikováno: 23. 10. 2017 14:14 permalink
report zkopírován z Pirátského fóra
23. 10. 2017

2 telefony a jedna SMS

Dnes jsme po setkání vyjednávacího týmu, který byl sestaven poslaneckým klubem Pirátů v neděli (zápisy jsou nebo budou ASAP) kontaktoval:

Telefonicky:

a) Jana Farského (STAN)

- schůzka bude dnes 15:30 na téma výsledky voleb, otevřenost, mistoředseda sněmovny, výbory PS a komise, výhled do budoucna (zápis bude v evidenci)

b) Petra Fialu (ODS)

- schůzka bude nad výsledky voleb ve středu v 10:00 ve Sněmovně

- témata, KSČM vyjednávání o předsedovi sněmovny s AB (informace či dezinformace), mistoředseda sněmovny, výbory PS a komise, výhled do budoucna Vyšehradská deklarace apod. (zápis bude v evidenci)

Via SMS:

c) Odpověděl jsem Andrejovi Babišovi a navrhl mu možné termíny setkání středa odpoledne či čtvrtek dopoledne na "neutrální půdě"

Ivan Bartoš
publikováno: 23. 10. 2017 14:04 permalink
report zkopírován z Pirátského fóra
23. 10. 2017

Poslal jsem a přijal spoustu gratulací, byla mezi nimi i řada politiků a budoucích kolegů (namátkou Vít Rakušan a Dominik Feri). Ujistil jsem je, že budeme konsturktivní a na společných tématech jsme ochotní spolupracovat. Dostalo se ke mně také interní info od známých z některých konkurenčních stran (nic strategického). Dále samozřejmě začaly chodit nabídky na asistentské pozice, ale to budeme řešit jako klub společně, takže budu jen přeposílat poptávku, až bude sepsaná.

Žádné výhody jsem neposkytl ani nepřijal.

Frantisek Kopriva
publikováno: 23. 10. 2017 13:45 permalink
report zkopírován z Pirátského fóra
23. 10. 2017

pro doplnění:

Včera během zasedání klubu mi telefonoval právník a přítel Lukáš Jansa, že jej (asi poté co Ivan neodpověděl na sms Babišovi) kontaktovali z ANO s opakováním nabídky schůzky. Nicméně právě v tu chvíli byl ustanoven náš vyjednávací tým, takže jsem jen informoval Jakuba Michálka.

Ondrej Polansky
publikováno: 23. 10. 2017 13:09 permalink
report zkopírován z Pirátského fóra

Evidence kontaktů a schůzek Pirátské strany. API je na evidence-api.pirati.cz. Používá systém Open Lobby.
Podněty a připomínky pište na pirátském fóru. Kontakt na správce: jan.bednarik@pirati.cz