V rámci zavedených protiepidemických opatření asi 2 hod procházka s paní Andreou Hogenovou, která kandidovala jako 5. na společné volební kandidátce TOP 09 a Naše 15 s podp. STAN v r. 2018 do zastupitelstva MČ Praha 15. Zůstala těsně pod čarou, ale volební uskupení je součastí vládnoucí koalice s uvolněným místostarostou s gescí územní rozvoj. Andrea Hogenová je aktivně zapojená v komisích RHMP pod předsednictvím Petra Hlubučka a též znalá místních témat. To bylo také obsahem tohoto našeho prvotního kontaktu, poznat práci jedna druhé, vč. našich týmů a možností, předat si vzájemně některé postoje a dojít ke zjištění, že zůstaneme nadále rády ve spojení rozvíjet naši spolupráci.
Předmětem schůzky byla diskuse o aktuálních geopolitických otázkách.
Adam Vojtěch nám jako člen Výboru zdravotního přišel na svou žádost představit své dva pozměňovací návrhy k zákonu o léčivech.
- jednak ke zveřejňování opendat a elektronizaci - jednoznačně podporujeme
- a druhý k distančnímu doručování léčiv
Žádali jsme větší analýzu, co to v realitě udělá, a diskuzi ke spádovosti doručování. Otázkou je, co se stane, pokud vznikne celorepublikový eshop či dva a distribuční síť, která by měla potenciál vytlačit velkou část kamenných lékáren. Podporujeme kvalitní služby pro lidi, a chápeme, že v zahraničí eshopy s léky fungují, ale jednou z našich otázek je nedostatek pojistek v našem systému, že budou zachování služby - např. míchání léčiv na míru dostupné po celém území republiky. Dnes systém podmiňuje založení lékárny jen odborností, ale neexistuje spádovost. (Pro pokrytí v odlehlých oblastech existuje fond na podporu malých lékáren.)
Poslanci Dana Balcarová a František Elfmark se 19. února zúčastnili online jednání s panem Tomášem Maříkem, tajemníkem městského úřadu v Říčanech. Předmětem schůzky byl zákon o odpadech, konkrétně problematika černých skládek.
Dnes jsem domluvil schůzku s ředitelkou neziskové organizace Kappa Help Mgr. Ivanou Smětalovou.
Termín jednání bude 9.3. 2021 ve 13h. Důvodem k setkání je seznámení se s problematikou prevence a užívání drog v Přerově, ale také další témata související s činností neziskové organizace Kappa Help. Schůzky se také zůčastní Petr Konečný a Kateřina Matušíková z přerovského Moet Sociální a zdravotní.
Setkání bylo za účelem seznámení se s problematikou prevence kriminality a užívání drog v Přerově. Hlavní slovo si bere náměstek primátora Petr Kouba.
Výstup: V Přerově prevenci poskytují převážně neziskové organizace. Přičemž město nejvíce spolupracuje s Charitou. Dále s Kappa Help, Armáda spásy a Člověk v tísni. Neziskové organizace se zaměřují na drogovou problematiku, mládež, bezdomovectví a další sociálně patologické jevy.
Město vytváří prostor v podobě dětských hřišť, dále má 5 asistentů prevence kriminality (4 v rámci projektu, 1 navíc), domovníky v problémových lokalitách a kamerové systémy. Dále zaštiťuje preventivní programy na školách (e- bezpečí přes UPOL). Spolupracuje se školami.
S dalšími dotazy ohledně asistentů prevence kriminality jsme odkázáni na ředitele městské policie Přerov.
V areálu Zámku s.r.o. jsou budovy města Napajedla do kterých je potřeba v budoucnu investovat, momentálně chátrají. Rozhovor nad investicemi majitelů do areálu a jejich pohled na "smlouvu o věcném břemeni" mezi městem Napajedla a firmou Zámek s.r.o. Dotaz na trvalé otevření jižní brány a možnost trvalého průchodu přes areál.
Schůzka k tomu, jaké jsou osobní potřeby řady lidí s postižením: moci se odstěhovat od rodičů, moci žít svůj život...
Řada rodičů si také říká: co bude, až nebudu?
Řešením pro lidi, kteří potřebují více než 5-6 hodin péče denně, které dnes pokryje nejvyšší, 4. stupeň příspěvku na péči, je pouze ústav.
Co s tím, když tam nechtějí?
Hrubým odhadem je v příštích letech možné předejít institucionalizaci pěti tisíc lidí.
Jako řešení navrhuje sdružení Asistence a další zavést vyšší, pátý stupeň příspěvku - podle individuálních potřeb.
Mě zajímalo, jak to mají řešené v jiných zemích -včetně provázané komunitní podpory.
A provázané změny potřebuje i lékařská posudková služba .
Jsem v kontaktu se zástupcem koalice SPOLU a MZČR p. Blatným o možnostech řešení současné pandemické krize v ČR.
V pátek 19. února 2021 v 15:00 jsme se sešli online se zastupitelským klubem Spojenci pro Středočeský kraj a projednali s nimi situaci po odchodu Pavla Teličky z jejich klubu.
Evidence kontaktů a schůzek Pirátské strany. API je na evidence-api.pirati.cz. Používá systém Open Lobby.
Podněty a připomínky pište na pirátském fóru. Kontakt na správce: jan.bednarik@pirati.cz