Dne 5.4.2018 jsme se sešli já, Mario Pospíšil, Ondra Tůma s podnikateli z Humpolce Milanem Dočkalem a Milošem Lesinou. Řešili jsme možnosti podpory jejich neoficiálního spolku místních podnikatelů v komunálních volbách. Dohodli jsme se, že se oficiálně představí poté, co jim pošleme základní info, co je naší představou (kodex, demokratické minimum, atp.).
Za Danu Balcarovou - poslední 2 týdny:
1.
20.3. proběhla schůzka se zástupci Českého svazu ochránců přírody (ČSOP).
přítomni za Piráty: Dana Balcarová, Barbora Stuchlá, později také František Elfmark, Radek Holomčík a Jan Pošvář
přítomni za ČSOP: Karel Kříž, výkonný místopředseda ČSOP a Petr Stýblo, ředitel kanceláře Ústřední výkonné rady ČSOP
Na schůzce došlo hlavně k seznámení se s činností a fungováním ČSOP, představení priorit ČSOP v oblasti změn zákonů a průniků mezi zájmy ČSOP a programovými prioritami Pirátů v oblasti ŽP, zemědělství, atd. Mezi těmi byl např. zákon o ochraně přírody a krajiny, zákon o myslivosti či zákon na ochranu zvířat proti jejich týrání. Dalším společným tématem byla podpora financování přírody a krajiny.
2.
21.3. proběhla schůzka se zástupci mezioborové platformy Měj se k světu!.
přítomni za Piráty: Dana Balcarová, Barbora Stuchlá, později Radek Holomčík
přítomni za Měj se k světu: Pavel Přibyl, Petr Lebeda
Schůzka byla iniciována zástupci platformy Měj se k světu, která se zabývá sdružováním neziskových organizací, které se zabývají podporou plnění globálních cílů v oblasti udržitelného rozvoje. Na schůzce platformu představili a popsali cíle (zveřejněné v manifestu platformy) platformy. Zástupci platformy také nabídli možnost organizování semináře na půdě PSP ke konkrétní problematice v oblasti udržitelného rozvoje.
3.
4.4. proběhla schůzka mezi poslankyní Danou Balcarovou a europoslancem Stanislavem Polčákem.
Schůzka se uskutečnila z iniciativy Dany Balcarové, a to za účelem prodiskutovat aktuální témata evropského ENVI výboru (Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin). Na schůzce se řešila témata předávání informací z výborů v EU do sněmovny a témata v ENVI výboru jako je např. problematika odpadů a skládkování.
Během poslední schůze MS Praha 6, jsem byl kontaktován p. Trnkou ohledně situace na P4 a nespokojenosti s jednáním L. Findejse.
Protože se k tomuto tématu bez znalosti kauzy nedá nijak postavit, vyzval jsem jej k zaslání podkladů na můj e-mail.
Jelikož stále nic nedorazilo, asi to nebude tak horké, jak to líčil.
Výhody: 0
Sešel jsem se s MUDr. Ivanou Stupkovou. Účelem schůzky bylo upřesnění historického vývoje a současných problémů okolo polikliniky na Břevnově. Kromě toho jsme probrali i situaci ohledně zdravotních a sociálních služeb v kontextu MČ Praha 6.
Zdravím,
souhrn za poslední měsíc.
1)
Dne 9. března jsem se ve Sněmovně sešel s výkonným ředitelem think-tanku Evropské hodnoty Jakubem Jandou.
Předmětem diskuze byly bezpečnostní aspekty zahraničních investic v České republice. Dohodli jsme se, že k této problematice dodá podklady, a že budeme nadále v kontaktu.
Přijaté i poskytnuté výhody: žádné
2)
Dne 12. března jsem ve své kanceláři uvítal Petra Langa, programového ředitele PSSI (Prague security studies institute).
Hovořili jsme o možné bezpečnostní problematice spojené se zahraničními investicemi.
Přijaté/poskytnutné výhody: žádné
3)
Dne 26. března jsem se v Bruselu sešel s Eduardem Auerem, ředitelem odboru 'západní Balkán’ v Evropské službě pro vnější činnost.
Bavili jsme se obecně situaci na Balkáně a perspektivách budoucího vývoje v regionu.
Přijaté/poskytnuté výhody: žádné
4)
Ve stejný den jsem měl schůzku s Jolanou Mungengovou, poradkyní eurokomisařky Cecílie Malmströmové.
Ptal jsem se jí na detaily k navrhované regulaci ke screeningu zahraničních investic, která nyní leží v Evropském parlamentu.
Přijaté/poskytnutné výhody: žádné
5)
V úterý 27. března jsem se setkal s Mercedes Sarrovou, poradkyní výboru pro mezinárodní obchod v Evropském parlamentu.
Ptal jsem se na detaily k navrhované regulaci ke screeningu zahraničních investic, která nyní leží v Evropském parlamentu.
Přijaté/poskytnuté výhody: žádné
6)
Ten samý den jsem měl schůzku s Colinem Sciclunou, ředitelem odboru 'Blízký východ a severní Afrika’ v Evropské službě pro vnější činnost. Bavili jsme se především o situaci v Sýrii.
Přijaté/poskytnuté výhody: žádné
29.3. jsem se sešel se zástupci koalice "Patnáctka - náš domov" ve věci společné kandidátky na MČ Praha 15 (žádná přijatá výhoda).
3.4. jsem se sešel s Ondřejem Mirovským (Zelení), abychom se vzájemně poinformovali o postupech Pírátů a Zelených na jednotlivých městských částech a v pražských senátních obvodech (přijatá výhoda: voda).
4.4. jsem se sešel se zástupkyněmi České společnosti pro duševní zdraví ve věci magistrátního financování jejich programu Sociálně aktivizační služby pro seniory (poskytnutá výhoda: příslib zjištění, proč Komise HMP zrušila v letech 2017 a 2018 finanční podporu).
3. 4. jsem se sešel s Matejem Fichtnerem (ANO, Praha 8, ex TOP09). Mluvili jsme o politice na P8. O možnostech spolupráce. Upozornil mě na útoky vůči současné radnici na profilu Pirátů P8, bavili jsme se o tom jak to vypadalo před nimi. Předal jsem mu kontakt na Michala Nováka (předseda MS Praha 8).
3.4. 2018 v 17 hodin jsem se sešel s paní Ivanou Plíhalovou z Moravského divadla Olomouc. Paní Plíhalová údajně hodlá kandidovat za hnutí SpOLečně https://goo.gl/sgqqrJ v Olomouckých komunálních volbách. Hnutí je "projektem" pana Roberta Runtáka (viz.link), bývalého šéfa tzv. "továrny na exekuce" v Přerově. Pan Runták je označován za osobu kontroverzní, především díky jeho velkému jmění, které nejspíš pochází z výnosu z uvedeného druhu podnikání.
Paní Plíhalová zná pana Runtáka od dětství, též jeho rodinu, má její důvěru. Paní Plíhalová je jednou z mnohých osobností Olomouce, které jsou oslovovány pro kandidaturu. Můj zájem byl zjistit, jak paní Plíhalová pohlíží na původ peněz, určených na komunální kampaň.
S paní Plíhalovou jsem se sešel na chodníku před kavárnou a doprovodil ji kousek přes náměstí. Zeptala se, zda se chci s panem Runtákem sejít. Přirozeně jsem neodmítl. Je dobré se sejít a minimálně o sobě vědět, když sestavujeme kandidátky v Olomouci.
13. 3. 2018 jsem se sešel na výboru s velvyslancem Dánského království Olem Frijs-Madsenem. Tématem kromě situace v Evropě a současného politického vývoje ČR byly dílčí projekty Dánska v oblasti digitalizace státní správy, např. eHealth a pod. Klíčoví lidé v brzké době navštíví ČR, proto jsem panu velvyslanci předal kontakt na Zděňka Hřiba (garanta Pirátů v obalsti zdravotnicví) a domluvil jsem budoucí setkání s experty z dalších oblastí eGovernmetnu.
28.3.2018 jsem se sešel spolu s Viktorem Mahrikem (zastupitel za Piráty Praha) u nás na klubu se zástupci pražských taxislužeb ( Miroslav Žežulka- Profitaxi, Tomáš Horčička - City taxi, a poslední účastník mi bohužel vypadl, jméno jsem si nezapsal a vizitku nezanechal) . Tito iniciovali schůzku telefonicky, neboť měli výhrady k některým předchozím jedním na téma Taxi vs Uber. Snažili jsme se vyjasnit si východiska a pojmenovat problémy, které vidíme v paralelní existenci klasických taxislužeb a platformových "sdílených" služeb včetně legislativních ukotvení a zejména potřebných změn. Informoval jsem je o schůzkách na ministerstvu dopravy. Přislíbil jsem zaslání našich materiálů, se kterými do jednání s ministerstvem, dalšími politickými stranami vstupujeme a možnost tyto připomínkovat s upozorněním, že samozřejmě máme ideová východiska a vypořádání se s nščím, neznamená příslib akceptace návrhu, nýbrž se může jednat i o zdůvodněné odmítnutí (což se snažím vysvětlit každému, kdo zcela logicky hájí zájmy určité skupiny.) Principiálně jsme hovořili o férovém přístupu a vymahatelnosti práva v ČR.
Evidence kontaktů a schůzek Pirátské strany. API je na evidence-api.pirati.cz. Používá systém Open Lobby.
Podněty a připomínky pište na pirátském fóru. Kontakt na správce: jan.bednarik@pirati.cz