28. 1. 2014

V pondělí 27.1.2014 jsme e po předchozí domluvě setkali já a Lenka Wagnerová v Kubistické kavárně s Táňou Fisherovou a jejím týmem (Monika a ...ví Lenka). Řešili jsme programové průniky Klíčového hnutí a Pirátů a v jistém směru, alespoň za sebe můžu říct, že existují. Ve zkratce: Politka není byznys, transparence, NZP, lokální měny apod. Shodli jsme se na tom, že zapojení občanských iniciativ do politiky je žádoucí a tyto mohou vytvářet naprosto lobbisticky informovaným poslancům (což Táňa zažila za svého působení v PS na vlastní kůži z výborů) kavlitní zázemí, řada z nich však již svou duši zaprodala. Na to, jak je Táňa Fišerová prezentována, je docela ostrá. O nás pak říkala, že jsme snad nejrozumnější lidé, se kterými v rámci politiky jednala (:-))

Předmět schůzky: Informovat Klíčové hnutí o probíhajících primárních volbách na Pirátskou kandidátku do EP a nabídka možné participace dle našich pravidel. Neprojde-li kandidát po grilovačce...tak holt neprojde. Táňa ve spolupráci s Lenkou Wagnerouvou patrně představí 1-2 odborníky v oblasti sociální a ekologické včetně jejich programu již do TOP5 voleb, je li to časově reálné. Vše pak záleží na Pirátech a kvalitě kandidátů. Za sebe jsme ji řekl, a proto to zde i píši, že mi spolupráce i na volbách do EP s Klíčovým hnutím přijde zajímavá, neb si stále myslím, že v jistém směru žehlíme mediálně deformovanou pověst Pirátů stahovačů a účast lidí z Hnutí na naši kandidátce by bylo v tomto duchu. Sama Táňa Fisherová kandidovat do EP nechce, což jsme věděli již o víkendu.

Ivan Bartoš
publikováno: 28. 1. 2014 7:53 permalink
report zkopírován z Pirátského fóra
28. 1. 2014

V pondělí 27.1.2014 jsme se spolu s Romanem Kučerou setkali s Martinem Hanouskem a Jiřím Čermákem z hradecké Strany zelených. Tématem byla případná koalice v komunálních volbách. Zelení zatím jednali se svým dosavadním koaličním partnerem Změna pro Hradec, ale k dohodě nedošlo. Proto nabízejí koalici Pirátům. Chtějí se dohodnout do konce února, s lidmi ze Změny budou také ještě jednat.

Dále probíhala diskuze o programu, na řadě věcí jsme se shodli. Překvapil mne negativní postoj zelených k bezplatné MHD.

Stanislav Stipl
publikováno: 28. 1. 2014 1:42 permalink
report zkopírován z Pirátského fóra
21. 1. 2014

Kontaktoval mě Pavel Čechák z Majetína. Má v plánu rovněž budouvat opoziční kandidátku do komunálních voleb. Je pravděpododobné, že se domluvíme (vzhledem k současné situaci a z hlediska naplnění kandidátek) a "jeho" kandidáti budou na "naší" Pirátské kandidátce. Domluvíme schůzku a společně s předsedou MS Pirátská Tvrz Radimem Studeným budeme vyjednávat. Více o průběhu komunálních voleb v Majetíně naleznete v příslušném vlákně. piratska-tvrz-f640/

Martin Smida
publikováno: 21. 1. 2014 14:45 permalink
report zkopírován z Pirátského fóra
21. 1. 2014

20. ledna 14 jsme s Bárou Humlovou a Pepou Kadlečkem navštívili schůzi Hnutí Pro Prahu 11. Domluvili jsme se na pomoci s distribucí Jihoměstských Novin a zjišťováním informací.

Filip Miler
publikováno: 21. 1. 2014 10:40 permalink
report zkopírován z Pirátského fóra
20. 1. 2014

Martin Svadlenka píše:Marcel Kolaja 21 led 2014 00:17 píše:V pátek 24.1.2014 jsem byl kontaktován Amelií Andersdotter (PP-SE)
Kolaja cestuje v čase! Proč nemůžu taky?

Myslel jsem si, že je to důležitá vlastnost lídra kandidátky, tak jsem se to naučil Bylo to samozřejmě 17.1.2014.

Marcel Kolaja
publikováno: 20. 1. 2014 23:47 permalink
report zkopírován z Pirátského fóra
20. 1. 2014

Marcel Kolaja 21 led 2014 00:17 píše:V pátek 24.1.2014 jsem byl kontaktován Amelií Andersdotter (PP-SE)
Kolaja cestuje v čase! Proč nemůžu taky?

Ale vážně:

Bez zápisu sem jsem informoval např. tehdejší RP či PKS už dávno, takže se omlouvám, že jsem si až teď uvědomil, že to patří uvést i sem.

Zhruba rok chodím (spolu s dalšími místními Piráty) na schůzky komunálního uskupení Společně pro Přerov v Přerově. Setkávají se jednou za čtrnáct dní vždy ve čtvrtek a právě minulý týden jsem byl v jejich primárních volbách zvolen na 7. místo kandidátky pro nadcházející komunálky.

Martin Svadlenka
publikováno: 20. 1. 2014 23:41 permalink
report zkopírován z Pirátského fóra
20. 1. 2014

V pátek 24.1.2014 jsem byl kontaktován Amelií Andersdotter (PP-SE) ohledně žádosti o prodloužení konzultace Evropské komise. Dal jsem jí kontakt na evangelistu Red Hatu v EMEA a bylo mi doporučeno, abych požádal o totéž Seznam.cz. Tomuto lobbistickému tlaku jsem podlehl. Přijatá výhoda: žádná. Vydaná výhoda: žádná, ale během návštěvy Česka byla Amelia mým hostem, jinými slovy jsem za ni platil všechny výdaje (kromě ubytování, které si nechám proplatit), neboť neměla CZK. Je možné, že se mi to bude snažit oplatit při mé návštěvě Bruselu na konci ledna, ale nebudu to v žádném případě vyžadovat.

BTW: Pokud se Amelia Andersdotter stane členkou PP-CZ, tak nebudu muset tyto kontakty dále vykazovat (striktně vzato nemusím ani teď, ale pokud kandiduji na lídra kandidátky, tak si myslím, že bych se měl chovat jako bych byl zvolen). Ovšem Amelia zde bude muset vykazovat všechny lobbistické kontakty na základě §3 bodu b) PřL. To jsem zvědav, jak to bude dělat Také dle Stanov se člen musí zavázat podporovat základní programové cíle uvedené v čl. 2 Stanov. To jsem taky zvědav, jestli je četla.

Marcel Kolaja
publikováno: 20. 1. 2014 23:17 permalink
report zkopírován z Pirátského fóra
19. 1. 2014

18.1.2014 na CF soukromá schůzka s Janem Korytářem, diskuse kolem komuálek. Dohodnuta schůzka v UL zatím na neurčito v dohledné době.

Michal Havranek
publikováno: 19. 1. 2014 20:50 permalink
report zkopírován z Pirátského fóra
19. 1. 2014

Ve čtvrtek 16. 10. jsem se setkal s Janem Korytářem, předsedou hnutí Změna, ptal se na celostátní fórum Pirátů, kam následně dorazil. Bavili jsme se o spolupráci v komunálních volbách, shodli jsme se, že v této oblasti je otevřený prostor. Ze strany Změny je i určitý zájem aby jejich kandidáti kandidovali na naší kandidátce v Evropských volbách, upozornil jsem, že změnaři se mohou hlásit do našich Primárek. Dohoda na úrovni stran, by byla možná (osobně bych ji vítal, pokud bychom si vyjasnili problematiku porna a Internetu), ale problém je v tom, že Změna bude mít ustavující sjezd až v únoru či březnu. Přenechávám to novému předsednictvu

Přijaté ani vydané výhody žádné.

V pátek 17. 10. jsem se stavil v kanceláři Rekonstrukce státu (vracel jsem přilby, které jsem potřeboval na happeningu k Hlavnímu nádraží, který jsem dělal se spolužáky). Pozdravil jsem se s bývalými kolegy, s Pepou Karlickým a Lukášem Krausem jsem zašel na oběd. Lidé z Frank Bold (dříve EPS) se snaží dál prosazovat rekonstrukční zákony, 4 jsou na pořadu sněmovní schůze. Vnímám jisté pnutí ze strany Transparency International.

Přijaté ani vydané výhody žádné.

Mikulas Ferjencik
publikováno: 19. 1. 2014 19:45 permalink
report zkopírován z Pirátského fóra
17. 1. 2014

Dne 16.1.2014 jsem se já a Lukáš Bartoň (předseda KS PlK) sešli s bývalou místopředsedkyní SPOZ paní Ditou Portovou. Diskutovali jsme o kmotrovských a diktátorských praktikách ve SPOZ, o vedení SPOZ a Miloši Zemanovi. Nabídli jsme paní Portové možnost vstupu do České pirátské strany, s jejími pár věrnými a slušnými lidmi ze SPOZ, případně možnost kandidovat jako nestraník v komunálních volbách v Hrádku u Sušice nebo v Sušici na kandidátce Pirátů. Na Sušicku máme dlouhodobě celkem dobré výsledky, ale Pirát tam zatím není žádný. Dohodli jsme se na dalších konzultacích, které budou probíhat buď přes mě protože jsem s paní Portovou v Komisi pro otevřený kraj Krajského úřadu Plzeňského kraje a tak se budeme potkávat každé dva měsíce, nebo opět v početnějším kolektivu.

poskytnuté výhody:
nabídka vstupu do pořádné strany
Petr Vileta
publikováno: 17. 1. 2014 18:40 permalink
report zkopírován z Pirátského fóra

Evidence kontaktů a schůzek Pirátské strany. API je na evidence-api.pirati.cz. Používá systém Open Lobby.
Podněty a připomínky pište na pirátském fóru. Kontakt na správce: jan.bednarik@pirati.cz