V sobotu 21.11.2020 jsem se sešla krátce se zástupci Zelených (p. Kreml, p. Sladký, p. Jurek), abychom probrali oblast životního prostředí a zemědělství a možnost spolupráce na kraji. Řešili jsme téma obnovy dřevin okolo cest, odpadové hospodářství, koncepce, dotační programy, atd.
Paní Karasová je předchozí předsednicí kontrolního výboru. Informovala mne o zvyklostech kontrolního výboru a povinnostech předsedy. V rámci konverzace došlo k představení a nezávazné konverzaci o chodu Ústeckého kraje v předchozích letech a pracovních zkušenostech obou účastníků diskuze.
V úterý 24. 11. 2020 jsme se na jeho žádost a vzhledem k tomu, že Zelení byli ve věci sněmovních voleb odkázáni na krajská předsednictva, sešli s Matoušem Vencálkem. Probrali jsme volby do Sněmovny a Matouš nám popsal zájem Zelených kandidovat společně s námi (a případně se STAN) s tím, že o nějaká polovolitelná místa by měli zájem jen v několika krajích, příčemž Jihomoravský kraj je jedním z nich.
Z naší strany jsme vyjádřili ochotu se o tom dále bavit, ale zároveň jsme se domluvili, že se o této věci i Zelení i my pobavíme nejdřív s krajským vedením STAN. V případě kladného přijetí bychom Zelené přizvali k jednáním. Vzhledem k tomu, že Zelení projevili zájem o pirátská místa na případné koaliční kandidátské kandidátce, bude případný kladný výsledek jednání s nimi samozřejmě podléhat schválení Krajského fóra JmK a bude dán na vědomí Republikovému výboru.
Debata o možné spolupráci pro sněmovní volby, o personáliích a o současném stavu příprav pro další vyjednávání na rep. úrovni
Včera jsem si volal s Vítem Olmrem ohledně zavedení CityVizoru v SčK. Dnes jsem absolvoval schůzku s Martinem Šebkem, který mi předal základní informace o fungování CityVizoru, otevřených měst, plánů do budoucna a spolupráci při nasazení. Informoval jsem jej, že je zde vůle revokovat usnesení předchozí rady ohledně zakoupení Gordicu a vydat se cestou CityVizoru. Připraví mi podklady a propagační materiály pro čtvrteční schůzku předsednictva výboru pro digitalizaci.
Seznamovaci schuzka v ramci Komise pro cestovni ruchu CB s p. Talirem.
Probrali jsme nazory na JCCR, spolupraci JCCR a destinacek.
Prednesli jsme nase 2 lete poznatky z prace Destinacky CB-HL a nas nahled na kompetence a fungovani nasi Komise coby poradniho organu Rady mesta CB.
V krajské poslanecké kanceláři mě navštívili z jejich iniciativy funkcionáři cyklistického sportovního klubu TUFO Prostějov ve třech záležitostech;
1) rady a iformace k financování projektu výstavby prostějovského velodromu
2) Kontakt na nového hejtmana pro schůzku ve věci pokračující záštity kraje nad Velkou cenou Olomouckého kraje
3) Moje záštita nad nějakou soutěží mládeže v příštím roce - vybrali jsme Mistrovství republiky mládeže na dráze (sprinterské) v červnu.
V krajské poslanecké kanceláři mě navštívili z jejich iniciativy funkcionáři cyklistického sportovního klubu TUFO Prostějov ve třech záležitostech;
1) rady a iformace k financování projektu výstavby prostějovského velodromu
2) Kontakt na nového hejtmana pro schůzku ve věci pokračující záštity kraje nad Velkou cenou Olomouckého kraje
3) Moje záštita nad nějakou soutěží mládeže v příštím roce - vybrali jsme Mistrovství republiky mládeže na dráze (sprinterské) v červnu.
V pátek 20. listopadu jsem se sešla se starostou Luhačovic panem Marianem Ležákem. Schůzka se konala v budově 21 a předmětem schůzky byla nabídka spolupráce v tématu školství, sociálu a cestovního ruchu. Řešili jsme problematickou situaci ohledně luhačovické ZUŠky, o které jsem slíbila informovat kolegy v dotčených resortech. Co se týče problému Základní umělecké školy, příslib kraje za minulého vedení oficiálně učiněn nebyl, ale situací se zabývaly dotčené odbory (školství, investice)
Zápis naší schůzky:
Diskutovali jsme návrh uspořádání Bělobranského náměstí. Zejména potom rozmístění zeleně, mobiliáře a umístění herního prvku. Pan Charvát zmiňoval možnost umístění tržních míst blíže k pumpě, otázku herního prvku, který nebude výrazně oddělen a otázku zacílení prvků vzhledem k potenciálním uživatelům prostoru (rodiče s dětmi vs. posezení lidí v klidné zóně apod.). Jirsa přiblížil proces návrhu a zdůvodnil rozmístění jednotlivých prvků. Byla diskutována nutnost vytvoření "náplně", aby náměstí nezůstalo pouze prázdnou, nevyužitou plochou. Na financování projektu by se mohlo podílet jak město Pardubice, tak MOI Pardubice.
Závěr:
Společně budeme dále pracovat na finalizaci a projednání předloženého návrhu, včetně hledání vhodné "náplně" prostoru.
Evidence kontaktů a schůzek Pirátské strany. API je na evidence-api.pirati.cz. Používá systém Open Lobby.
Podněty a připomínky pište na pirátském fóru. Kontakt na správce: jan.bednarik@pirati.cz