6.10. sobota Plzeň 3
Získali jsme 4 mandáty. Poté jsem pogratuloval panu Procházkovi (ANO) a den na to, když jsem sehnal číslo, panu Hájkovi (ODS).
S panem Procházkou jsem mluvil a řekl mu, že nám jde hlavně o náš program a budeme postupovat v souladu s povolební strategií, kterou jsem mu poslal odkazem v SMSce.
V neděli 7.10. proběhla prvotní jednání na Praze 12 s TOP09 (od 18h) a poté se Změnou pro Prahu 12 (od 19:30). Na obou schůzkách jsme řešili programové cíle a průniky ohledně možné koalice na radnici
Za Piráty se zúčastnili na obou schůzkách Lukáš Findeis, Eva Tylová, Jan Adamec a Jiří Brůžek
Za TOP09: Petr Šula a Hana Jandová
Za Změnu: Daniela Rázková, Tom Phillipp, Zbyněk Boublík, Eva Ruterlová, Michael Valášek
V pondělí 8.10. večer jsme se pak sešli na stejné téma se zástupci ODS
Za Piráty: navíc Vít Šimral
Za ODS: Vojtěch Kos, Zlatuše Rybářová, Michaela Černá, Jiří Fremr
Vcera jsem mel schuzku s zastupitelkou HMP Hanou Marvanovou (STAN), kde jsme resili vznik koalice v ZHMP. Komunikoval jsem take s Alexandrem Bellu (ODS) ohledne nabidky ucasti v koalici na Praze 3 - preferovana varianta je vsak jina.
8.10. 2018 v 17:00
za Piráty: Ing. Jiří Jaroš a Bc. Milan Klajn,
přijali jsme nabídku k nezávaznému setkání v rámci povolebního vyjednávání. Schůzka proběhla v prostorách Zlínského zámku se zástupci ODS: Miroslav Chalánek ; Mgr. Hynek Steska. Za KDU-ČSL: Michaela Blahová; Mgr. Aleš Dufek; Mgr. Miroslav Kašný; Jaromír Schneider. Za Zlín 21: Ing. Čestmír Vančura; Ing. Tomáš Dudák; Mgr. Jaroslav Juráš.
Hovořili jsme o dalším možném postupu při společném vyjednávání a o možném povolebním uspořádání ve Zlíně. Rovněž jsme si předběžně nastínili priority volebního programu, které budou jednotlivé strany prosazovat. Závěrem schůzky byl příslib dalšího jednání v rámci spolupráce na základě předložených priorit jednotlivých stran.
8.10. 2018 v 15:30
za Piráty: Ing. Jiří Jaroš a Bc. Milan Klajn,
přijali jsme nabídku k prvnímu setkání v rámci povolebního vyjednávání. Schůzka proběhla v na Zlínské radnici se zástupci ODS: Miroslav Chalánek ; Mgr. Hynek Steska a KDU-ČSL: Mgr. Aleš Dufek a Mgr. Miroslav Kašný; Za STAN:
Se členy vyjednávacích týmů ostatních stran jsme hovořili o možné koaliční spolupráci. Podmínky spolupráce a personální obsazení prozatím nebylo projednáváno. Možnou spolupráci jsme za Piráty nepotvrdili ani neodmítli . Závěr jednání byl takový, že budeme v jednání pokračovat.
V Českých Budějovicích proběhlo první kolo vyjednávání se všemi zvolenými stranami. Za Piráty vždy v tomto složení: Lukáš Mareš (lídr) Zuzana Kudláčková (předsedkyně MS) Svatomír Mlčoch (nezávislý za Zelené)
V sobotu 6. 10. Večer jsme se setkali společně s představiteli HOpB (Juraj Thoma, Ivo Moravec), STAN+Čisté Budějovice(Viktor Vojtko, Jan Mádl) a Top09 (Tomáš Bouzek, Tomáš Trantina)+Lidovci (Šimon Heller, Štěpán Malík). V neděli 7. 10. dopoledne s vyjednávacím týmem Top09 +Lidovci a vyjednávacím týmem STAN+Čisté Budějovice, odpoledne s vyjednávacím týmem ANO (Jiří Svoboda, František Konečný, Petr Holický, Andrea Nádravská, Roman Kubíček), později s KSČM (Petr Braný, Jan Pikous). V pondělí dopoledne jsme se setkali s týmem ODS (Martin Kuba, Lucie Kozlová, Petr Maroš). Všem jsme představili naši povolební strategii a naši představu o reprezentativním složení rady. Reakce byly spíše rezervované až odmítavé.
Dne 7.10.2018 se vyjednávací tým MS Kroměříž setkali se starostou města Kroměříže, J. Němcem ve věci osvětlení současné situace, návrhu možné spolupráce a koalice. Srozumněli jsme ho s povolební strategií a postupem našeho dalšího jednání. Schůzku jsme zakončili souhlasem dalších rozhovorů v následujících dnech.
Účastnili se: Vratislav Krejčíř, Petr Stoklasa, Linda Matušková, Jaroslav Němec
Dnes, 8.10.2018 jsem se v poslanecké kanceláři na Francouzské sešla se Z. Štromerovou, která dříve působila v Centru alternativního porodu na Bulovce, k tématu porodnictví.
Za Piráty ještě přítomna: Zuzana Freitas.
Probíraly jsme aktuální zahraniční praxi, zaznamenanou v NICE guidelines (britské) a WHO doporučeních (světové) a možnosti inspirace z těchto zdrojů pro české standardy (které chybějí).
Úkol Olga: prověřit, zda na min. zdrav. vzniká překlad alespoň části letošních doporučení WHO (http://www.who.int/reproductivehealth/p ... elines/en/)
- Dotaz dnes odeslán
Probírána možnost uspořádání odborného semináře a případné spolupráce s dalšími subjekty.
Přijaté a poskytnuté výhody: 0
3 kontakty ve věci voleb:
7.10.2018 mi volala ministryně K. Dostálová (ANO), zda je ANO automaticky vyloučeno z jednání v Hradci Králové na základě nějaké celorepublikové strategie. Sdělil jsem ji, že fungujeme na principu subsidiarity (předseda neřeší komunální jednání) a že se naše MS i kandidátky řídí podle předem schválené a zveřejněné povolební strategie. (Dle mých info není v HK spolupráce s ANO ve smyslu koalice reálný scénář)
8.10.2018 mně kontaktoval předseda STAN P. Gazdík ve věci podpory jejich kandiáta v druhém kole senátních voleb v Českých Budějovicích. Sdělil jsem mu, že o tomto hlasuje krajské sdružení. Podporu přímého endorsmentu mou osobou (video vzkaz) jsem s omluvou odmítl.
8.10.2018 mi volal předseda KSČM V. Filip ohledně možné spolupráce (koalice) v Moravské Třebové. Sdělil jsem mu, že fungujeme na principu subsidiarity a že se naše MS i kandidátky řídí podle předem schválené povolební strategie a že předpokládám, že spolupráce koaliční spolupráce s KSČM či SPD je vyloučena všude. Ubezpečil jsem ho, že kdyby se Třebovští dotazaovali na můj názor, určitě bych jim nedoporučil toto jakkoliv zvažovat. (nic takového v plánu nemáme a neměli jsme)
Poskytnuté výhody: upřímnost Přijaté výhody: 0
Jednání rožnovských Pirátů s místními politickými stranami po volbách Rožnově pod Radhoštěm.
6.7. kontaktovala telefonicky Libora Adámka ODS zastoupená Rudolf Bill, Marketa Blinková s nabídkou koalice, nic jsme neslíbili
7.7. kontaktovala telefonicky Libora Adámka KDU-ČSL zastoupená Jaromír Koryčanský s dotazem o možné koalici, nic jsme neslíbili, k možné koalici jsme se vyjádřili kladně
7.7. proběhly dvě schůzky Piratů (účastníci Libor Adámek, Zdeněk Třos, Petr Hejný, Martin Valášek, Petr Lušovský)
1. se sdružením Nezávislí Rožnováci (zastoupeno Jan Kučera, Martin Drápal, Petr Jelínek) nic jsme neslíbili, k možné koalici jsme se vyjádřili kladně
2. se sdružením Zdravý Rožnov (zastoupeno Kristýna Kosová, Petr Kopecký) nic jsme neslíbili, k možné koalici jsme se vyjádřili kladně
Na žádné ze schůzek nebyly nabídnuty žádné výhody
Evidence kontaktů a schůzek Pirátské strany. API je na evidence-api.pirati.cz. Používá systém Open Lobby.
Podněty a připomínky pište na pirátském fóru. Kontakt na správce: jan.bednarik@pirati.cz