V rámci přípravy iniciativy pro založení Pedagogické komory jsme se s Radkem Sárközi dnes na pozvání 1. místopředsedkyně ODS Alexandry Udženiji (http://www.ods.cz/profil/aleksandra-udzenija) sešli v Centru pro občanské svobody (http://obcanskesvobody.cz/) ve Vysočanech společně s Václavem Klausem ml. (expert ODS pro školství http://www.ods.cz/profil/9246-vaclav-klaus) Vyměnili jsme si názory na možnou roli Pedagogické komory a na řešení problémů ve vzdělávání.
V cca hodinové diskusi jsme se zaměřili především na pojmenování a vymezení negativních faktorů působících na vzdělávací systém: nekoncepčnost, podfinancování, byrokratizace, inkluze, role RVP a jeho změn, role ředitelů atd. Václav Klaus hájil liberální postoj například odmítnutím případného povinného členství v Pedagogické komoře, Alexandra Udženija kromě jiného poukázala na různé přístupy zřizovatelů vůči školství v MČ Prahy, my jsme zdůrazňovali potřebu reprezentativního zástupce pedagogické obce vůči MŠMT i zřizovatelům.
Od Tomáše Jungwirtha z Konsorcia nevládních organizací pracujících s migranty v ČR jsem s Jakubem Michalekem obdrželi (emailem) Priority iniciativy Měj se k světu pro volby 2017 (viz příloha) a nabídku ke schůzce.
Sešli jsme se na základě dohody přes ministra Babiše s Danem Ťokem na Ministerstvu dopravy v pátek 12:00 na Ministerstvu dopravy v Praze.
Na schůzku jsem šel s Mikulášem Ferjenčíkem.
První části schůzky byl přítomen i šéf Ředitelství silnic a dálnic Jan Kroupa.
Řešili jsme tři témata:
a) Při výstavbě úseků dálnic D1 a D35 jsou problematicky soutěženy archeologické práce
Položil jsem ministrovi otázky týkající se sporných výběrových řízení na architektonické práce při výstavbě úseků dálnic D11 a D35. Tyto jsem prezentoval i na dřívější schůzce u A. Babiše.
Objemy práce střídavě oscilují v částkách od 300 milionů až přes jednu miliardu.
Minstr mi poskytl tabulky vítězných nabídek. Deklaroval signifikantní úsporu, kterou musím prověřit.
b) situace Liftago a Uber na českém trhu
Ferjenčík řešil s ministrem liberalizaci taxislužeb a situaci sdílených služeb typu Liftago a Uber. Shodli se spolu na nutných, převážně bezpečnostních podmínkách, které v současnosti některé sdílené způsoby dopravy nesplňují. Ferjenčík poukazoval na to, že současná situace, kdy jedna ze služeb respektuje zákon a montuje si do aut zbytečné taxametry, zatímco druhá prostě riskuje pokutování svých lidí do budoucna ještě více pokřiví trh v neprospěch zákazníků.
Ministr Ťok, který tuto otázku řeší na úrovni Evropské unie, nabídl Pirátům mezi řečí podporu, v případě, že by návrh reformy upravující služby sdílené ekonomiky jako je Liftago, Uber ale i RBNB dokázali předložit.
c) Posledním tématem byla debata nad ministerským prohlášením o výstavbě Vysokorychlostní železnice Praha-Brno. Ferjenčík se dotazoval ministra Ťoka na termín . Dan Ťok vysvětloval procesy, které samotné výstavbě předkládají.
Nabídnuté výhody: 0
Měla jsem dnes schůzku s Tomášem Lorencem, nájemcem nebytového prostoru od obce (MČ Praha 10). Jde mu o problematiku převodu smlouvy z fyzické osoby na právnickou: naše obec takové žádosti (jak jsem svědkem na KMN) nemá moc vůli nápomocně projednávat. Probírali jsme, jak to musí proběhnout procesně (zveřejnění záměru na úřední desce...) a jak to, že na Praze 7 to je možné a u nás spíše nemožné. Dozvěděla jsem se řadu okolností z jednání s referátem nebytových prostor a se správními firmami, které si MČ sjednává na správu svého majetku. Jednou souvislostí je i pronájem obecních kotelen soukromé firmě/firmám - a patrně velmi drahé teplo. Suma sumárum: za dnešních okolností je docela odvaha si od obce prostor pronajmout - není zřejmé, s kým se jedná, kdo má za co zodpovědnost, jak dlouho budou trvat jaké procesy... Asi i proto zůstává tolik obecních nebytů dlouhodobě prázdných.
Lukas.Barton píše:Včera schůzka se Štěpánem Krňoulem (od 8:45 ve Dvanáctce), předsedou lidovců na Plzeň 1. Bavili jsme se o možné spolupráci v komunálu. Shodli jsme se, že na sněmovní úrovni se neshodneme, ale na tom komunálu máme skoro stejná témata a cíle. K žádné dohodě nedošlo, nic nebylo slíbeno, nikdo s nikým nebude spolupracovat.
V případě nutnosti mohu pomoci. Štěpán je můj byvalý student a ho dobře znám...
Sešel jsem se 30.3.2017 na drink a lehkou večeři s Václavem Dejčmarem v Radost FX Lounge. Jednalo se o nezávazný pokec, kterým jsem navázali na naše předchozí setkání.
Témata: více o Pirátech, prezidentské volby, uprchlická krize, pirátský program, naše postupy ve věcech přímé demokracie a její bottlenecky a další
Na závěr jsem v krátkosti probral znovu moji otázku ohledně D21 (již bylo zaznamenáno v přechozím zápise a má vlastní vlákno v diskusi) Dojednávám si schůzku s K. Janečkem nad tímto tématem.
Nabídnuté výhody: 0
měl jsem dnes v 11 h schůzku s p. Rostislavem Kuchařem, bývalým místopředsedou svazu tělesně postižených, dlouholetého organizátora Festivalu postižených muzikantů.
Lobbuje za větší pozornost zdravotně postiženým, neopomínání epileptiků a také za podporu vydání jeho nové knihy. Výměnou za drobnou finanční a mediální podporu nabízí naši podporu na mítinzích v Olomouci, poděkování v knize, dodání několika kandidátů z řad postižených a všobecnou mobilizaci pro volbu Pirátů z řad postižených.
zatím mu na tu knížku slíbili akorát svobodní 2500,- Kč, ale prý kdysi dostal přílib i od Ivana.
jinak se zdá, že nám fandí, fakt věří, že jsme poslední slušní. nicméně sám kandidovat nechce, protože by to prý nahrálo jeho kritikům z řad ostatních stran.
nabídnuté výhody: slíbil jsem, že to probereme
Ještě k setkání Ivana Bartoše a Olgy Richterové s panem Halamkou a p. ?Bartákem?: dnes (úterý 28.3.) mi p. Halamka telefonoval s dotazem, zda bych nevytipovala tři lidi, kteří mají největší problém s hlukem ve vnitrobloku: s nimi že by pak řešil, jaká opatření přijmout. Argumentem pro tento postup, a ne pro velké sousedské setkání otevřené všem, měla být efektivita jednání. Té ale lze docílit dobře stanoveným tématem jednání a vhodnou moderací. Jako jediný možný postup jsem označila to, co jsme říkali s Ivanem už v pátek: svolání otevřeného setkání, dostatečně dlouho dopředu (cca 14 dní), v podvečerních hodinách (po práci), s nezávislým moderátorem a celkovým formátem v gesci obce jakožto prostředníka mezi podnikatelem a zdejšími obyvateli.
Telefonát trval max 10 minut.
Sobota 25. 3. 2017 Valná hromada LEX z.s.
LEX z.s. je sdružení na ochranu práv majitelů zbraní, angažuje se zejména v legislativě týkající se zákona 119/2002 o střelných zbraních a střelivu. Jsem dlouholetý řadový člen, zašel jsem na každoroční valnou hromadu, viz http://gunlex.cz/clanky/hlavni-clanky/2 ... a-lex-2017 Na akci vystoupili mimo jiné lidé z Ministerstva vnitra a hovořili o nedávno přijaté směrnici EU týkající se zbraní a o budoucím vývoji legislativy v oblasti držení zbraní. Komunikoval jsem o přestávce pouze s Davidem Karáskem z představenstva LEXu, představili jsme se a předali jsme si vizitky.
Žádné výhody a plnění. Platím spolku každý rok za sebe členský příspěvek 300 Kč.
Včera schůzka se Štěpánem Krňoulem (od 8:45 ve Dvanáctce), předsedou lidovců na Plzeň 1. Bavili jsme se o možné spolupráci v komunálu. Shodli jsme se, že na sněmovní úrovni se neshodneme, ale na tom komunálu máme skoro stejná témata a cíle. K žádné dohodě nedošlo, nic nebylo slíbeno, nikdo s nikým nebude spolupracovat.
Evidence kontaktů a schůzek Pirátské strany. API je na evidence-api.pirati.cz. Používá systém Open Lobby.
Podněty a připomínky pište na pirátském fóru. Kontakt na správce: jan.bednarik@pirati.cz